Menu

Prawda przeciw światu

Niezależny komentarz do bieżących i przeszłych wydarzeń politycznych i nie tylko

Brexit – przyczyny i skutki

patrycjusz.pl

Brexit to „czerwona kartka” dla władz Unii Europejskiej. Przywódcy Unii winni, możliwie szybko, podać się do dymisji. Panowie  M. Schultz, D. Tusk                J. Juncker oraz członkowie Komisji Europejskiej to polityczni bankruci. To ludzie niekompetentni, słabi na umyśle, mający na uwadze wyłącznie własną karierę, marionetki w rękach przywódców najsilniejszych państw Unii.

            Parlament Europejski to 751 sowicie opłacanych posłów za to, aby nie robili nic i nie wtrącali się  w decyzje przywódców osi „ Berlin – Paryż”: Angeli Merkel i François Hollande’a. Działania PE  określa się jako funkcje nadzorcze i budżetowe.

            Unią rządzą Niemcy i Francja, pozostali mają akceptować i realizować wszystkie, nawet najbardziej głupie pomysły.  Działania przywódców UE powodują to, że zanika wolny rynek a rozbudowuje się system nakazowo – rozdzielczy z kwotami połowów czy ograniczeniami w produkcji rolnej.  W swoim dążeniu do kodyfikacji każdej dziedziny działalności, Unia stała się pośmiewiskiem. Przykładów aż nadto. To w Unii Europejskiej wymyślono instrukcję wchodzenia na drabinę a ślimaka zaliczono do ryb.

            Unia nie jest w stanie rozwiązać żadnego problemu. Sprawa emigrantów z Azji i Afryki, uszczelnienie granic unijnych, zapobieganie terroryzmowi to ciągle nierozwiązane problemy. Odpowiedzią władz UE na te wyzwania jest zbieranie się i ględzenie, ględzenie, ględzenie.  Bezradność Unii w rozwiązywaniu ważnych problemów jest porażająca. Do tego dochodzi wszechobecna unijna biurokracja oraz marnotrawstwo i malwersacja olbrzymich kwot.

            Unia w dotychczasowym kształcie nie ma sensu. Nic zatem dziwnego w tym, że Brytyjczycy powiedzieli Unii „no”!  Jest szansa, ze za Brytyjczykami pójdą inne kraje. Unia musi być unicestwiona a jej przywódcy posadzeni na długo za kratkami. To jedyna szansa dla Europy by nie straciła swojej tożsamości i obroniła się przed Azjatami.

Partnerstwo Polski I Chin

patrycjusz.pl

Polska i Chiny podpisały oświadczenie o strategicznym partnerstwie. Gigant, niedługo pierwsza potęga świata i średni, rozwijający się kraj europejski. Partnerstwo czy żart? Raczej to drugie.

Bilans handlowy Polski z Chinami jest bardzo ujemny i nic nie wskazuje na to aby było inaczej. Chinom zależy na wejściu na europejskie rynki w czy Polska może być pomocna. W Chinach kupujemy elektronikę, / własnej nie mamy bo zlikwidowaliśmy /, szmaty i buty / bo u nas się nie opłaca /, i wiele innych rzeczy. Dziesiątki potężnych kontenerowców codziennie przybijają do portów europejskich. A co wyślemy do Chin? To, co każdy kraj półkolonialny: żywność, surowce, disco polo, i niewiele więcej. Partnerstwo z Chinami to kłamstwo i bzdura. To oni nas wykupują i podbijają. Ich cywilizacja jest wyższa i dlatego wygrywa z naszą, wspólnotową.

W tej sytuacji należy zastanowić się, czy nie wprowadzić nauki chińskiego w polskich szkołach.  

Za kogo winniśmy trzymać kciuki?

patrycjusz.pl

Oczywiście za naszą Reprezentację Narodową która dzisiaj gra we Francji pierwszy mecz na Mistrzostwach Europy. Ale nie tylko. 23 czerwca odbędzie się w W. Brytanii referendum na temat wyjścia tego państwa z Unii. Trzymajmy kciuki za to, aby zwolennicy Brexitu, (połączenie słów Britain i Exit ) zwyciężyli. Aby jak najszybciej rozpoczął się proces wyjścia W. Brytanii z UE. Bo to będzie koniec Unii Europejskiej co jest w interesie nie tylko Polski ale całej Europy. Kibicujmy Brytyjczykom. To naprawdę ważne.

 

Komu bije dzwon

patrycjusz.pl

Umarł niejaki Prince. Podobno się zaćpał. Nigdy wcześniej nie słyszałem tego nazwiska. Podobno był artystą? kompozytorem? muzykiem? Czego dokonał, że codziennie o nim piszą na portalach? Na pewno szkoda człowieka ale czy warto zaśmiecać Internet informacjami o tym "artyście"?

 

BRAWO AUSTRIACY!!!

patrycjusz.pl

Brawo Austriacy!

Wybory w Austrii wygrał Norbert Hofer z Austriackiej Partii Wolności. Partia ta jest zdecydowanie przeciwko przyjmowaniu emigrantów. Rozsądek zwycięża, lewacy z Brukseli i byłego NRD nie znajdują poparcia. Polska gratuluje, czekamy na dalsze zmiany w Europie.

© Prawda przeciw światu
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci